Skip to: site menu | section menu | main content

 

Currently viewing: Miranda IM Bagr pack » Popis a návod

Novinky:

2.11.2007
Vydání aktualizované verze packu s opraveným přenosem souborů - Miranda IM Bagr pack v1.3.1 -seznam změn

9.7.2007
Sestavil jsem balík animovaných smajlíků pro ICQ - Bagr Animated Smileys Pack Download zde.

17.4.2007
Spuštění nového vzhledu těchto stránek. Doufám, že se budou líbit.


miranda pack
TOPlist

Popis a návod na Miranda pack

miranda_pack

Instalace

Instalace je velice jednoduchá. Po stáhnutí packu ho stačí rozbalit do jakékoli složky na disku a miranda je okamžitě připravená k používání. Není problém kdykoli složku s packem přemístit na jiné místo na disku. Také můžete mít pack rozbalený na USB, miranda je naprosto přenosná. Pokud při spuštění po vás bude vyžadována nějaká knihovna čtěte zde.

Import dat

Pokud chcete přejít na novou verzi tohoto packu ze starší verze, nebo úplně jiné mirandy, nebo ICQ a nechcete přijít o historii a kontakty, tak se dá vše importovat. Po spuštění mirandy dejte hlavní nabídka/importovat. V okně, kde to po vás bude chtít předchozí profil, tak na něj nalistujte (profil se nachází v adresáři Mirandy /Resources /Profiles /Bagr.dat) a dejte další. Nyní se vše naimportuje (kontakty, historie..).

Automatické připojování

Pokud budete chtít aby se Miranda připojovala automaticky ihned po spuštění, tak to nastavíte zde: Možnosti/ Stavy/ Startovní profily a zde vyberete ICQ protokol a jako stav nastavíte online. Poté se bude Miranda vždy při spuštění automaticky připojovat.

Přenos souborů

V tomto packu můžete normálně odesílat a přijímat soubory. Může se však stát, že u někoho přenos nebude fungovat. Takže v případě, že vám to nepůjde, zkuste si stáhnout tuto verzi ICQ.dll: http://bagrovamiranda.wz.cz/download/icq.dll a tu pak nakopírujete do složky plugins v adresáři Mirandy (miranda musí být vypnuta). Pokud ani to nepomůže, tak bude nejspíš problém v tom, že někdo z vás má neveřejnou IP, nebo bude problém v nastavení firewallu. Kdyby nepomohlo nic z toho, tak je v packu připraven plugin FTPFile, který odesílá soubory vždy.

Statistika rozhovoru

V okně pro rozhovor klikněte na jméno kontaktu a otevře se vám statistiky rozhovoru pro tento kontakt tak jak vidíte na obrázcích níže.

miranda_pack miranda_pack miranda_pack

Smajlíci obsažení v packu

V tomto Miranda packu jsou obsaženy 4 balíky smajlíků. miranda_packMimo smajlíků z ICQ5 jsou všichni smajlíci animovaní a také jsou všichni plně kompatibilní s ICQ. Smajlíci se dají změnit, když dáte Možnosti/ Vlastní úpravy/ Smajlíky a zde si na pravo nahoře načtete jeden z balíků smajlíků (mají koncovku .asl).

miranda_pack

miranda_pack miranda_pack

miranda_pack

Logy událostí

Miranda zaznamenává události do souborů. Sobory se ukládají do adresář mirandy/logs. Zde se ukládají 3 textové soubory:

1) Kdo zjišťoval můj stav - Zde se zaznamenává, kdo zjišťoval vaši zprávu stavu

2) Kontakty - změny stavů - Zde se zaznamenává, kdy se kdo přihlásil, odhlásil, dal se invisible atd.

3) Změny rozšířeného stavu - Zde se zaznamenávají všechny rozšířené stavy (x-statusy) kontaktů

miranda pack

Počasí

miranda_pack

V mirandě můžete sledovat předpověď počasí. Pokud chcete přidat novou oblast pro předpověď počasí, tak musíte dát přidat kontakt, zde si nahoře napravo přepnete na ptotokol weather a do hledáčku napíšete jméno oblasti (např. Brno) a vyjedou vám všechny dostupné stanice.

miranda_pack

Televizní program

- V mirandě je možno sledovat televizní program.
Přidání dalšího televizního programu:miranda_pack
- Normálně dáte přidat kontakt a nahoře nalevo přepnete na protokol mTV. Poté do hledáčku napíšete cokoli, dáte hledat a zobrazí se vám seznam všech dostupných programů. Nyní dáte přidat tento kontakt do seznamu. Po přidání se programy začnou automaticky načítat, napoprvé to chvíli trvá, takže vydržte.

miranda_packmiranda_pack

Jinak v Možnosti / Doplňky / Program TV si můžete vybrat jednu z 8 možností odkud nově přidané programy stahovat (najdete tam i spoustu dalších televizních programů).

Knihovny

Pokud se vám miranda nechce spustit a píše něco jako že chybí nějaká knihovna, tak si jí zde stáhněte a nakopírujte ji do do složky s Mirandou (k souboru miranda32.exe) anebo do windows\system32\

msvcr70.dll

msvcr71.dll